Duyurular & Devremizden Haberler

22 Gün 22 Gece Sakarya Meydan Muhaberesi

Devre arkadaşlarımız Kadim KOÇ, Dr. Mehmet ÇANLI, Dr.A.Cüneyt KÜSMEZ ve yapımda emeği geçen arkadaşlarımıza, tarihe not düşmek adına hazırladıkları bu eşsiz eser için sonsuz teşekkür ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın ve Türk Milletinin yoktan var ettiği yerdir Sakarya. Ankara’nın Polatlı ve Haymana topraklarında özgürlük ve bağımsızlık savaşına sıfırdan başlayan bir milletin, varını yoğunu ortaya koyarak çok büyük fedakarlıklarla meydana getirdiği ordusuyla düşmanı alt ederek milli mücadelenin ve Türk tarihinin akış ve talihini değiştirdiği yerdir Sakarya. 5 bin 713 şehit verdiğimiz, 18 bin 480 askerimizin ise yaralandığı, yaralıların yaşamak değil vatan uğrunda ölerek şehit olma yarışına girdiği, savaşta ölen Türk komutanların çokluğundan dolayı “subay muharebesi” diye anılan, Başkumandan Mustafa Kemal Paşa'nın “tarih-i harpte misli belki olmayan” diye ifade ettiği yerdir Sakarya.

Koordinatörlüğünü Kadim KOÇ’un yaptığı belgesellerin yönetmenliğini Kadir ULUÇ yaptı. Dr. Abdullah KÜSMEZ ve Dr Mehmet ÇANLI’nın proje danışmanlığını yaptığı programların müziklerini Murat Özden ULUÇ seslendirmesini ise Cem Ogün ŞEN gerçekleştirdi.  

Lütfen Linke Tıklayınız     www.youtube.com/watch